Korduma kippuvad küsimused

Head KOVTP kasutajad! Toome siin ära küsimused, millega on meie poole sageli pöördutud. Nimekiri täieneb pidevalt! 

1. Mida teha, kui ei soovi lehel kuvada kuupäeva ega toimetajat?

Selleks tuleb klikkida mutrivõtme ikoonil ning valida Seadistus.

Seejärel avanenud aknas ülevalpool saab valida, millise artikli sisu kuvatakse leheküljel, allapoole kerides avanevad järgnevad valikud:

Muutmise kuupäeva mitte näitamiseks tuleb eemaldada linnuke Näita muutmise kuupäeva ruudust. Kui eemaldada linnuke Näita metainfot ruudust, siis ei kuvata artikli juures enam redigeerija nime.

2. Miks "Uudiste ja teadete kuva esilehele " kaudu ei saa uudiseid avada?

Tõenäoliselt on antud portlet seadistamata. Seadistamiseks tuleb klikkida mutrivõtme ikoonil ja valida Eelistused.

Määrata tuleb varade publitseerija (asset publisher) asukoht, kus kohast uudiseid kuvatakse. Selle asukoha teada saamiseks läheme sinna lehele, kuhu varade publitseerija lisatud on. Valime sealt ühe uudise (ei ole oluline, milline) ning klikime Loe lähemalt. Seejärel on meil tarvis selekteerida aadressiribalt järgnev osa:

Selekteeritud osa ongi varade publitseerija (asset publisher) asukoht.

3. Kuidas kasutada alamlehe lisamisel "Kopeeri vanem" võimalust?

Uue lehe lisamisel on võimalik kopeerida vanem-lehe (ülem-lehe) sisu. See on kasulik näiteks siis, kui meil on lisatud erinevaid portlete lehele ning alamlehte lisades ei taha neid kõiki uuesti lisada. Uue lehe lisamisel on olemas võimalus teha linnuke kasti "Kopeeri vanem" ning vanem-lehele lisatud portletid on automaatselt olemas. Antud võimalust saab kasutada siis, kui ülemlehe tüübiks on valitud "Portletid".

4. Failihoidlas "Lisa -> Mitu dokumenti" valiku puudumine
Viimasel ajal on üha enam esinenud olukorda, kus failihoidlas on puudu valik "Lisa -> Mitu dokumenti". Selgus, et selle põhjuseks on brauseri poolne Flashi toe keelatud olek. Selleks, et nimetatud valik oleks olemas, veenduge, et Flash oleks brauseris lubatud.

Toimetaja: MADIS TÄNAVA