Tabel lihtsate vahenditega mobiilisõbralikuks

Paljud KOVTP kasutajad on kindlasti märganud, et veebisisusse loodud tabelid ei kohandu mobiilivaatega. Kontaktide kuva portletiga on veidi parem lugu, sellele tabelile ilmub väikesel ekraanil alla kerimisriba, kuid ka see lahendus pole tänapäevase kasutaja jaoks piisavalt hea, eriti arvestades, et tabelitena kuvatakse tihti kontaktandmeid, mida tõenäoliselt sageli just mobiiliseadmest otsitakse.

Pakume siinkohal välja üsna lihtsa ja universaalse lahenduse, kuidas KOVTP lehel tabeleid mobiilisõbralikumaks muuta. Iga tabeli puhul see automaatselt ei kehti (eriti kui tabel on keerukas ja selles on osaliselt ühendatud ridu), sest põhimõte on selles, et kuvatakse lihtsalt kõik tabeli ühes reas olevad lahtrid üksteise all. Et lõpptulemus oleks kindlasti kena ja korralik, tuleb proovida oma tabelit mõlemas vaates ja seda vajadusel kohendada (näiteks kui tabelil kuvatakse ka jooni, tuleks need eemaldada, kood lisab ise ridade vahele eraldusjooned), aga üldiselt piisab vastavale portletile kohandatud CSS-i lisamisest.

Seda saab teha, kui avate portleti ülalt paremast nurgast mutrivõtme alt „Välimus" ja „Täiustatud kujundus".

Avanenud aknas tuleks lahtrisse „Sisesta oma kohandatud CSS" sisestada järgnev kood:

/*Järgnev kood takistab väikesel ekraanil tabeli päise kuvamist ja kuvab ühe rea lahtrid üksteise all */
@media screen and (max-width: 700px) {
th {
td {
display: block;
}

/*Järgnev lisab tabeli iga rea alla joone */
tr {
border-bottom: 1px solid gray;
}

Miskipärast annab KOVTP salvestamisel ekslikult teate "Sinu seadeid ei olnud võimalik salvestada", aga seda ei tasu tähele panna, sest tegelikult muudatused salvestatakse.

Siin väike näidistabel (olen sellele portletile eelkirjeldatud CSSi lisanud):

Juhtkond

vallavanem
Kadri Kaasik
555 9142, 655 7100
kadri.kaasik@vald.ee
üldjuhtimine ja valla esindamine

Kantselei

vallasekretär
Karl Kadakas
karl@vald.ee
kantselei juhtimine, vallavalitsuse ja -volikogu juriidiline nõustamine ning dokumentide õiguspädevuse tagamine
dokumendihaldur
Mari Maasikas
mari@vald.ee
dokumendihalduse korraldamine, valla kodulehe ja sotsiaalmeedia haldamine
registripidaja-sekretär
Mart Mägi
mart@vald.ee
perekonnaseisutoimingute teostamine ja kommunikatsiooni korraldamine
sekretär
Liina Laasik

liina@vald.ee

volikogu assisteerimine ja istungite tehniline teenindamine

Finantsosakond

finantsjuht
Pille Petersell
pille@vald.ee
eelarve ja strateegiate koostamine, majandusaasta aruandlus
raamatupidaja
Peeter Peet
peeter@lvald.ee
raamatupidamine ja palgaarvestus

Portlet "Kontaktide kuva"

Sarnase võttega saab muuta ka portleti "Kontaktide kuva" kuvamist. Sel juhul tuleks portleti välimuse alla lisada järgmine kood:

@media screen and (max-width: 700px) {
th {
td {
display: block;
}
.portlet-borderless.contacts-portlet table, .portlet-borderless.contacts-portlet td, .portlet-borderless.contacts-portlet th, .contacts-portlet table, .contacts-portlet td, .table-responsive {
border: 0px !important;
.portlet-borderless.contacts-portlet tr, .contacts-portlet  tr {
border-bottom: 1px solid gray;
.csvDownload {

Keskmine (0 Hääli)
The average rating is 0.0 stars out of 5.