Uudised ja teated

« Tagasi

Turvariskidega ID-kaartide sertifikaadid peatatakse alates 03.11.2017 kell 24:00

Valitsus toetas tänasel kabinetinõupidamisel PPA ja RIA ettepanekut peatada turvariskiga ID-kaartide sertifikaadid 3. novembri õhtul kell 24.00. Kõik ID-kaardid jäävad toimima isikut tõendava dokumendina. Peatatud sertifikaatidega ID-kaarte saab jätkuvalt uuendada politsei- ja piirivalveameti teenindustes, mis on selleks avatud ka nädalavahetusel, samuti jätkub kauguuendamine.

Selleks, et tagada e-riigi toimimine, saavad 3.-5. novembrini sertifikaate kauguuendada ainult inimesed, kes peavad kasutama ID-kaarti oma töös eriti aktiivselt. Neid inimesi on umbes 35 000. Nende hulgas on arstid, riigi õigusvaldkonna töötajad ning perekonnaseisutoiminguid tegeva inimesed, keda teenindatakse ka PPA teenindusbüroos eelisjärjekorras.

Loe lähemalt RIA veebilehelt.

 

Pressikonverentsil esitati küsimus selle kohta, keda loetakse eriti aktiivsete ID-kaardi kasutajate hulka. Vastus oli, et nende hulka loetakse neid, kes on viimase kolme kuu jooksul kasutanud ID-kaarti 100 või enam korda.

Peatatud sertifikaadiga ei saa KOVTP keskkonda sisse logida. Tänasel päeval on teada, et uuendatud sertifikaadiga ei tohiks autentimisel probleeme esineda, e-vormide allkirjastamise osas esineb jätkuvalt probleeme. 

KOVTP keskkonda on lisaks ID-kaardile võimalik sisse logida ka mobiil-ID abil. Lisaks saab ka kasutajanime (ekraaninimi) ja parooliga sisse logida. Selleks tuleb mõnele lehele minna ning URL-i lõppu lisada ?p_p_id=58&p_p_state=maximized
Näiteks: www.emmaste.ee/uldinfo?p_p_id=58&p_p_state=maximized

Ekraaninimeks on Teie isikukood ning parooli saab paika määrata, kui minna Halda -> Muuda sisu -> Juhtpaneel -> Users and Organizations. Klikata tuleb selle kasutajaga seonduval väljal (näiteks eesnimi), kellele soovitakse parool määrata ning valida Salasõna:

Salasõna määramine KOVTP

 

Kui tekib olukord, kus Teil puudub mobiil-ID ning salasõna ei ole määratud, siis andke sellest meile teada abi@andmevara.ee aadressil ning lahendame olukorra. AS Andmevara pääseb kõikidele KOVTP lehtedele ligi (kui meie õiguseid ei ole ära võetud) ning saame ise parooli määrata.

 

Keskmine (0 Hääli)
The average rating is 0.0 stars out of 5.