Tabel lihtsate vahenditega mobiilisõbralikuks

Paljud KOVTP kasutajad on kindlasti märganud, et veebisisusse loodud tabelid ei kohandu mobiilivaatega. Kontaktide kuva portletiga on veidi parem lugu, sellele tabelile ilmub väikesel ekraanil alla kerimisriba, kuid ka see lahendus pole tänapäevase kasutaja jaoks piisavalt hea, eriti arvestades, et tabelitena kuvatakse tihti kontaktandmeid, mida tõenäoliselt sageli just mobiiliseadmest otsitakse.

Pakume siinkohal välja üsna lihtsa ja universaalse lahenduse, kuidas KOVTP lehel tabeleid mobiilisõbralikumaks muuta. Iga tabeli puhul see automaatselt ei kehti (eriti kui tabel on keerukas ja selles on osaliselt ühendatud ridu), sest põhimõte on selles, et kuvatakse lihtsalt kõik tabeli ühes reas olevad lahtrid üksteise all. Et lõpptulemus oleks kindlasti kena ja korralik, tuleb proovida oma tabelit mõlemas vaates ja seda vajadusel kohendada, aga üldiselt piisab vastavale portletile kohandatud CSS-i lisamisest.

NB! Kõigepealt tuleks eemaldada tabeli senised vormingud ehk võtta kogu tabel aktiivseks ja vajutada kustukummimärki:

CSSi lisamiseks avage portleti ülalt paremast nurgast mutrivõtme alt „Välimus" ja „Täiustatud kujundus".

Avanenud aknas tuleks lahtrisse „Sisesta oma kohandatud CSS" sisestada järgnev kood:

/*Järgnev kood takistab väikesel ekraanil tabeli päise kuvamist ja kuvab ühe rea lahtrid üksteise all */
@media screen and (max-width: 700px) {
th {
td {
display: block;
}

/*Järgnev kuvab tabeli iga teise rea hallil taustal */

tr:nth-child(even) {

background: #e6e8eb;
}
/*Järgnev kuvab tabelis kursoriga üle liikudes reale helesinise taustavärvi (see koodirida toimib muidugi ainult arvutis ja on lisatud lihtsalt väikseks edevaks näiteks, et saab ka muid funktsioone kasutada)*/
tr:hover {background-color: #bde2f4;}

Miskipärast annab KOVTP salvestamisel ekslikult teate "Sinu seadeid ei olnud võimalik salvestada", aga seda ei tasu tähele panna, sest tegelikult muudatused salvestatakse.

Siin väike näidistabel (olen sellele portletile eelkirjeldatud CSSi lisanud):

Juhtkond

vallavanem
Kadri Kaasik
555 9142, 655 7100
üldjuhtimine ja valla esindamine

Kantselei

vallasekretär
Karl Kadakas
xxx@vald.ee
kantselei juhtimine, vallavalitsuse ja -volikogu juriidiline nõustamine ning dokumentide õiguspädevuse tagamine
dokumendihaldur