Uudised ja teated

« Tagasi

KOVTP-2019 kujunduse rakendamise töötuba veebilehe halduritele

Seoses Eestis välja kuulutatud eriolukorraga on 19.03 toimuma pidanud KOVTP rühmakoolitus ning 25.03 ja 26.03 toimuma pidanud KOVTP-2019 kujunduse töötoad määramata ajaks edasi lükatud. Vabandame!

 

Kutsume teid kasutusele võtma KOVTP uut, ajakohast kujundust KOVTP-2019 ja pakume uuele kujundusele üleviimise lihtsustamiseks võimalust osaleda töötoas.

Töötuba kestab kolm tundi ning selle eesmärk on viia oma veebileht Andmevara kogenud spetsialistide juhendamisel üle uuele kujundusele. Esmalt tutvustatakse lühidalt uue kujunduse võimalusi ja iseärasusi ning seejärel viib iga koolitusel osaleja juhendajate abiga oma veebilehe uuele kujundusele üle. (Mahuka veebilehe puhul tuleb siiski arvestada, et koolituse aeg võib kõigi vajalike tegevuste lõpetamiseks jääda napiks ning tuleb iseseisvalt jätkata.)

Töötoad toimuvad 25.03 kell 10­­–13 ja 26.03 kell 14–17.
Toimumise koht: Andmevara, Pärnu mnt 158/2.
Hind ühe osaleja kohta: 99 eurot (lisandub käibemaks).
Osalejaid: maksimaalselt 6 inimest.
Juhendajad: Madis Tänava ja Signe Rummo.
Info ja registreerimine: abi@andmevara.ee ja 671 5188.

Töövahendina palume kaasa võtta oma sülearvuti, kohapeal on igaühel võimalus ühendada see suurema ekraaniga.

Taustainfo

Mida head uus lahendus pakub?

  • Leht on värske ja tänapäevase ilmega ning kohandub palju paremini mobiilivaatele – muutnud on päis ja jalus, värvilahendused ning peamiste elementide kuvamine.
  • Navigeerimissüsteem on loogilisem ja mugavam (eriti mobiilivaates).
  • Uudiste ja teadete, kalendri ning mooduli „Puhka Eestis" kuva on saanud köitvama ilme.
  • Peale selle saab nüüdsest päisesse lisada lingid "Üritused" ja "Turism" ning jalusesse tagasisidevormi lingi, on võimalus mitte kuvada päises nuppu "Logi sisse" jm.

Uue lahendusega lähemalt tutvumiseks pakub hea võimaluse Viljandi valla veebileht, kus uus kujundus on juba kasutusel: viljandivald.ee.

Uuele kujundusele üleminemine eeldab seekord veidi nokitsemist, sest tulenevalt teistsugusest navigeerimissüsteemist tuleb tõenäoliselt pisut muuta ka veebilehe struktuuri. Kõigi alamlehtede vorming tuleb üle vaadata ja vajadusel muuta. Seepärast soovitame varuda aega ja kindlasti mitte uut kujundust lihtsalt proovida, sest vanale kujundusele tagasi minemine nõuab lehtede vormingu käsitsi tagasi muutmist.

Nii uue kujunduse võimalused kui ka üleminemise tehniline pool on lahti seletatud KOVTP juhendis: kovtp.ee/kasutusjuhend.

 

 

 

 

Keskmine (0 Hääli)
The average rating is 0.0 stars out of 5.